Ermeni Asıllı Türk Avukattan Anlamlı Mesaj [Şemsettin Gürtekin]

9 Nisan akşamı, Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’nin Yalova Halk Eğitim Merkezi'ndeki konferansına katılan ve kendisi de Ermeni asıllı olan Avukat Keğam Karabetyan, dış güçlerin Türk ve Ermeni dostluğunu bozmak istediğini söyledi.
Yalova Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASEF); tarafından Cuma günü düzenlenen, basına açık, "Tarihi Belgeler Işığında Ermeni Meselesi-6" isimli konferans oldukça ilginç gelişmelere sahne oldu. Program çerçevesinde bir konferans veren Ermeni asıllı Avukat Keğam Karabetyan, dış güçlerin Türk ve Ermeni dostluğunu bozmak istediğini belirterek, “Hepimiz bu vatanın evladıyız. Dış güçler birlikteliğimizi bozmak istiyor. Atatürk’ün ilkeleri hepimizin ilkeleri olmuştur. Ben Türk kimliğimle gurur duyuyorum” diye konuştu.
Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda verilen konferansa Yalova ASEF Başkanı Şemsettin Gürtekin, Yalova Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, Yalova Belediye Başkan Vekili Halit Güleç, Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder ve çok sayıda vatandaşın yanı sıra İstanbul Azerbaycan Başkonsolosu Sayyad Salahlı da katıldı.
Türk Kimliğimle Gurur Duyuyorum
Kendisinin Türkiye’de yaşayan Ermeni asıllı biri olduğunu söyleyen ve Türkiye’de yaşayan herkesin Türk milletini oluşturduğunu belirten Karabetyan, “Bu ülkede herkes Türk milletini oluşturuyor. Ermeni bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türk kimliğimle ve Türk milletinin içinden gelmekle gurur duyuyorum. Bu vatan hepimizin. Biz ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olursak o denli çocuklarımıza mutlu ve müreffeh bir Türkiye bırakmış oluruz” dedi.
Ermenilerin Maşa Olmasına Gönlüm Razı Gelmiyor
Türkiye’de yaşayan Ermenilerin Türklerle iyi geçindiğini sözlerine ekleyen Karabetyan, “Türkiye’deki Ermenilerin ve Türkiye’nin hedef yapılmasına gönlüm razı olmuyor. Ermeniler maşa yapılmasın. Biz yıllarca beraber yaşadık. Ben Kastamonu’da doğdum ve büyüdüm. Burada paskalya kutlaması olduğunda Müslüman Türk vatandaşlar diğer köylerden bizim köyümüze misafirliğe gelirdi. Aynı sofraları paylaşırdık. Bunu hiçbir zaman unutmuyorum. Bu ülke güçlü olduğu için ve daha çok güçlenmesini engellemek için dış güçler hiçbir zaman boş durmadı. 1878’den itibaren dış güçler faaliyetlerini sürdürüyor. Ben ülkemi seviyorum. Ebedi olarak yaşayacağımıza kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
Ne Mutlu Türküm Diyene
Türkiye’nin sözde soykırım nedeniyle hedef yapıldığını söyleyen Karabetyan; “Sözde soykırım için Türkiye’nin hedef yapılmasına hiçbir zaman gönlümüz razı gelmiyor. Ne Ermeniler maşa yapılsın ne de Türkiye hedef yapılsın. Türkiye’de yaşayan Ermeniler eğitimde, sanatta, ekonomide, bilimde ve sporda ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Ben her zaman ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ diyorum” dedi.
Gürtekin’e Haydar Aliyev Kitabı Hediye Edildi
Avukat Keğam Karabetyan’ın konuşması konferansa katılan vatandaşlardan büyük alkış aldı. Yapılan konuşmaların ardından programa katılan Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder, Avukat Keğam Karabetyan’a plaket verdi. Programa katılan bir diğer konuk İstanbul Azerbaycan Başkonsolosu Sayyad Salahlı ise Yalova ASEF Başkanı Şemsettin Gürtekin’e dönemin Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev’in bir kitabı ile çini tabak hediye etti.BU BİR HABER YAZISIDIR
HABERCİDEN GAZETESİ
Şemsettin Gürtekin
Yalova-Özel

  • ALINTI YAPMAK İÇİN

    • Yazarlarımızın makaleleri ve Sayın Günay Tulun'a ait şiirlerin, "Radyo-TV ile diğer basın ve yayın organlarında" yayım ilkesi: Önceden haber verme, eserin aslına sadık kalma, eser sahibiyle alıntının yapıldığı yer adlarını anlaşılır bir açıklıkla belirtmektir. Yayın öncesi bildirim imkânının bulunamadığı aniden gelişen durumlardaysa nezaket gereği, [sessizliginsesi.tr@gmail.com] adresine yayın sonrası bilgi gönderilmesini rica eder; tüm yayınlarınızın başarılı geçmesini dileriz.
  • ESER EKLEMEK İÇİN

    • "Sessizliğin Sesi Grubu"yla "Yazarlar ve Ozanlar Grubu"na ait tüm basılı ya da dijital yayın sayfalarında halkımızın geniş dünya ilgisine uygun olarak her türlü konuya yer verilmiştir. Yayınlanan fotoğrafların büyük bir kısmı "Kadim Okurlarımız" tarafından gönderilmiştir. Fotoğraf ve çizgi resimlerde "İlişkinlik-Telif Hakkı" konusunda tereddüt oluştuğunda bu eserleri yayından çekme hakkımız saklıdır. "Sessizliğin Sesi Grubu"yla "Yazarlar ve Ozanlar Grubu"na ait tüm gazete, dergi, site, blog gibi yayın araçlarında yayınlanan makale ve diğer yazı türleriyle fotoğraf, resim, yorum gibi her türlü eserin; üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlara karşı her türlü sorumluluğu, bu eserlerin sahibi olan yazar, gönderici ve ekleyicilerine aittir. "Sessizliğin Sesi Grubu"yla "Yazarlar ve Ozanlar Grubu"nun yayın organlarına kayıt edilen ya da kaydedilmek üzere gönderilen eserlerin, telif hakları konusunda problemsiz olmaları önemli ve gereklidir. Yayın Kurulu, gönderilen eserleri yayınlamaktan vazgeçebileceği gibi, dilediği yayın organlarından birinde ya da hepsinde aynı anda ya da değişik zamanlarda yayınlayabilir, yayınlamak isteyen üçüncü şahıslara, tüzel kişiliklere ve kurumlara onay verebilir ya da onlar tarafından yayınlanmasını engelleyebilir. Yalnız şu unutulmamalıdır ki bu eserler, okura saygı kuralı gereği Türkçe kurallarına uygun olmalıdır. Yazılar yayınlandıktan sonra, yazar ya da ekleyicisi; istifa, uzaklaştırılma, çıkarılma dâhil herhangi bir nedenle yazı göndermesi sonlandırılmış olsa dahi "Sessizliğin Sesi Grubu"yla "Yazarlar ve Ozanlar Grubu Yayın Kurulları"nın oy birliği içeren onay kararı olmadan eserlerinin kayıtlarımızdan ihracını isteyemez, istediği takdirde bunun reddedileceğini en baştan bilmelidir. Gönderici ve yazarlarımızın bu konuya önceden dikkat etmeleri, ileride ihtilaf doğmaması için baştan eser göndermemeleri gerekmektedir. Yayın organlarımıza ekleme yapanlar, bu konudaki sorumluluklarını okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır. Uzun süre yazı göndermeyen ya da yazmayı bırakan köşe yazarlarımızın o güne kadar gönderdikleri tüm yazılar "Konuk Yazarlar" bölümüne aktarılarak yeniden yazı göndermeye başladığı güne kadar köşesi kapatılır. Köşeyi kapama ya da kapatılan köşeyi açıp açmama konusunda karar sahibi, "Sessizliğin Sesi Grubu" ile "Yazarlar ve Ozanlar Grubu"dur. İhtilaf durumunda, İstanbul'un Kadıköy Mahkemeleri yetkilidir.
  • YORUM YAZMAK İÇİN

    Sayın Okurlarımız: Yorumlarınızı; Grubumuza ait "Google, Yahoo, Mynet, Hotmail, TurTc " ve diğer posta adreslerimize göndermek yerine, "Yorum bölümü açık olan sitelerimiz"deki; yorum yazmak istediğiniz yazının alt kısmında yer alan "Yorum", "Yorum Yapın", "Yorum Yaz" veya "Yorum Gönder" tuşlarını kullanarak doğrudan kaydetme olanağınız bulunmaktadır. Yazacağınız yorumlarınızın; gecikmeksizin, anında yayına girmesini dilerseniz bu yolu tercih etmenizi, saygılarımızla öneririz.

TÜM SİTEYİ DİLDEN DİLE ÇEVİRMEK İÇİN, "DİLİ SEÇİN"İ TIKLAYIN

PARASIZ DESTEKLE:Açlık,Hastalık,Yoksulluk,Felaketler İçin