Açlık,Felaket,Hastalık,Yoksulluk için Tıkla:Para Vermeden Destek Ol

Ermeni Asıllı Türk Avukattan Anlamlı Mesaj [Şemsettin Gürtekin]

9 Nisan akşamı, Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’nin Yalova Halk Eğitim Merkezi'ndeki konferansına katılan ve kendisi de Ermeni asıllı olan Avukat Keğam Karabetyan, dış güçlerin Türk ve Ermeni dostluğunu bozmak istediğini söyledi.
Yalova Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASEF); tarafından Cuma günü düzenlenen, basına açık, "Tarihi Belgeler Işığında Ermeni Meselesi-6" isimli konferans oldukça ilginç gelişmelere sahne oldu. Program çerçevesinde bir konferans veren Ermeni asıllı Avukat Keğam Karabetyan, dış güçlerin Türk ve Ermeni dostluğunu bozmak istediğini belirterek, “Hepimiz bu vatanın evladıyız. Dış güçler birlikteliğimizi bozmak istiyor. Atatürk’ün ilkeleri hepimizin ilkeleri olmuştur. Ben Türk kimliğimle gurur duyuyorum” diye konuştu.
Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda verilen konferansa Yalova ASEF Başkanı Şemsettin Gürtekin, Yalova Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, Yalova Belediye Başkan Vekili Halit Güleç, Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder ve çok sayıda vatandaşın yanı sıra İstanbul Azerbaycan Başkonsolosu Sayyad Salahlı da katıldı.
Türk Kimliğimle Gurur Duyuyorum
Kendisinin Türkiye’de yaşayan Ermeni asıllı biri olduğunu söyleyen ve Türkiye’de yaşayan herkesin Türk milletini oluşturduğunu belirten Karabetyan, “Bu ülkede herkes Türk milletini oluşturuyor. Ermeni bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türk kimliğimle ve Türk milletinin içinden gelmekle gurur duyuyorum. Bu vatan hepimizin. Biz ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olursak o denli çocuklarımıza mutlu ve müreffeh bir Türkiye bırakmış oluruz” dedi.
Ermenilerin Maşa Olmasına Gönlüm Razı Gelmiyor
Türkiye’de yaşayan Ermenilerin Türklerle iyi geçindiğini sözlerine ekleyen Karabetyan, “Türkiye’deki Ermenilerin ve Türkiye’nin hedef yapılmasına gönlüm razı olmuyor. Ermeniler maşa yapılmasın. Biz yıllarca beraber yaşadık. Ben Kastamonu’da doğdum ve büyüdüm. Burada paskalya kutlaması olduğunda Müslüman Türk vatandaşlar diğer köylerden bizim köyümüze misafirliğe gelirdi. Aynı sofraları paylaşırdık. Bunu hiçbir zaman unutmuyorum. Bu ülke güçlü olduğu için ve daha çok güçlenmesini engellemek için dış güçler hiçbir zaman boş durmadı. 1878’den itibaren dış güçler faaliyetlerini sürdürüyor. Ben ülkemi seviyorum. Ebedi olarak yaşayacağımıza kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
Ne Mutlu Türküm Diyene
Türkiye’nin sözde soykırım nedeniyle hedef yapıldığını söyleyen Karabetyan; “Sözde soykırım için Türkiye’nin hedef yapılmasına hiçbir zaman gönlümüz razı gelmiyor. Ne Ermeniler maşa yapılsın ne de Türkiye hedef yapılsın. Türkiye’de yaşayan Ermeniler eğitimde, sanatta, ekonomide, bilimde ve sporda ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Ben her zaman ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ diyorum” dedi.
Gürtekin’e Haydar Aliyev Kitabı Hediye Edildi
Avukat Keğam Karabetyan’ın konuşması konferansa katılan vatandaşlardan büyük alkış aldı. Yapılan konuşmaların ardından programa katılan Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder, Avukat Keğam Karabetyan’a plaket verdi. Programa katılan bir diğer konuk İstanbul Azerbaycan Başkonsolosu Sayyad Salahlı ise Yalova ASEF Başkanı Şemsettin Gürtekin’e dönemin Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev’in bir kitabı ile çini tabak hediye etti.BU BİR HABER YAZISIDIR
HABERCİDEN GAZETESİ
Şemsettin Gürtekin
Yalova-Özel

SESSİZLİĞİN SESLERİ SANAT GALERİSİ

FotoğrafımGrubun Kimliği
[alfabetik olarak yazarlarımız ve yayınlarımız]

*ALPAGO TARKUN *CANAY DAVRAN SAYFASI *CANAY DAVRAN YAZILARI *CIZIRTILI 45'LİKLER DERGİSİ[BS] *CIZIRTILI KIRK BEŞLİKLER DERGİSİ [WP] *CİDDİ GAZETE *CİDDİYET GAZETESİ *DOĞA SAVAŞÇILARI DERGİSİ *EDİRNE SESLERİ GAZETESİ *ERZURUM SESLERİ GAZETESİ *FACEBOOK SESSİZLİĞİN SESİ GRUBU FAN KULÜBÜ *GRAMOFONLA TAŞ PLAKLARDAN DERGİSİ *GÜNAY TULUN MAKALELERİ *GÜNAY TULUN SAYFASI *GÜNAY TULUN ŞİİRLERİ DERGİSİ *GÜNAY TULUN YAZILARI *GÜRAY TULUN SAYFASI *GÜRAY TULUN YAZILARI *HABERCİDEN GAZETESİ *İDİL TULUNOĞLU SAYFASI *İDİL TULUNOĞLU YAZILARI *İNSAN VE SANAT DERGİSİ *İSTANBUL'UN SESLERİ GAZETESİ *K. GENCAY SAYFASI *K. GENCAY YAZILARI *KİM KİMDİR? DERGİSİ *KONUK YAZARLARIN YAZILARI *M. ESİN SAYFASI *M. ESİN YAZILARI *MESUT SARIOĞLU SAYFASI *MESUT SARIOĞLU YAZILARI *N. D. GÜNAYDIN SAYFASI *N. D. GÜNAYDIN YAZILARI *N. Y. GÜLAY SAYFASI *N. Y. GÜLAY YAZILARI *ÖMER SAĞLAM SAYFASI *ÖMER SAĞLAM YAZILARI *ÖZEL SU KAYNAĞI DERGİSİ *RADYO SESSİZLİĞİN SESİ *S. ÜSEKES SAYFASI *S. ÜSEKES YAZILARI *SAMSUN SESLERİ GAZETESİ *SANAT VE SİNEMA DERGİSİ *SEMİRAMİS KANBAK SAYFASI *SEMİRAMİS KANBAK YAZILARI *SESSİZ DÜNYA DERGİSİ *SESSİZLİĞİN MELODİSİ NOSTALJİK KLİPLER *SESSİZLİĞİN SESİ GRUBU OKURLAR PLATFORMU *SESSİZLİĞİN SESİ RADYOLARI *SESSİZLİĞİN SESLERİ GAZETESİ *SESSİZLİĞİN SESLERİ SANAT GALERİSİ *SESSİZLİĞİN ŞİİRSEL SESİ DERGİSİ *SİNEDİL SANAT VE YEDİNCİ SANAT SİNEMANIN DERGİSİ *SİSTEM YAKLAŞIMLARI DERGİSİ *SOYKIRIM MÜZESİ *ŞEMSETTİN GÜRTEKİN SAYFASI *ŞEMSETTİN GÜRTEKİN YAZILARI *TARİHİN HABERCİSİ DERGİSİ *TARİHİN SESLERİ DERGİSİ *TÜRK YAZIN DÜNYASI OZANLAR BİRLİĞİ *TÜRK YAZIN DÜNYASI ŞAİRLER BİRLİĞİ *TÜRK YAZIN DÜNYASI YAZARLAR BİRLİĞİ *TÜRKİYE'NİN SESLERİ GAZETESİ *UZUN ÇALARDAN GRAMOFONA DERGİSİ ve 70'İ AŞKIN YAYIN…

Google+ Followers