Ebüvee Efendim [Günay Tulun]

- Alo! 
- Emredin efendim! 
- Sen de kimsin be? Bana başkanını ver! 
- Efendim, kendileri şu an yoklar. 
- Neredeyse bul, iki dakika içinde beni arasın.
* 
- Efendim beni emretmişsiniz. 
- Tatil etmek de neyin nesi? 
- Efendim... Iıııııı... Güvenlik... Yani mecburen ta...
- Ağzında geveleme... Ne mecburu?
- Haklısınız efendim!
- Ne haklısı be! Daha söylemedim bile... 
- Emredersiniz efendim!
- Ulan şey ettireceksiniz şimdi emrinizi ..
- Emredersiniz efendim! 
- Hay, s... emrini! Sonuç ne bana ondan haber ver!
- Emredersiniz efendim! 

- Ulan başlarım şimdi emrinden. Salak herif! Tam da bu dönemde olur mu bu be! Şunun şurasında 2 ay daha duramadınız. Kaybettireceksin bize... Tatilmiş, ne tatili... İyi dinle beni! Oradakilerle konuş, fire istemem. Yakarım hepinizi! Öyle hükmen mükmen yok! Tamam mı? Anladın mı? Kaldığı yerden devam edecek. 
- Ama efendim, yönetmelik!..
- S... yönetmeliğini! Hepsiyle görüş. Yarım saat içinde sonucu istiyorum. 
- Baş üstüne efendim!
- (Çat! Dııııııııııııııı...) 
* *
- Alo!
- Ne oldu, hallettin mi? 
- Emredersiniz efendim!
- Ne emri be, salak! N'oldu onu söyle!
- Emrettiğiniz gibi efendim. 
- Ha! 
- Yani kaldığı yerden! 
- Tamam! Sen yer cücesini arat... Acele etmesin. Karar tarihini ver ona... Bir iki gün öncesi basın toplantısı falan yapsın işte... Etkilesin. Patırtıyı sever o! Karşı tarafı suçlasın. Karar lehimize olmalı falan desin. İşine gelip göbek bile atar ama itiraz mitiraz ederse baskı yap. Açıklarını kullan! Atarız falan de!  
- Hemen arıyorum efendim. 
- İyi, sonra da ötekileri ara. Tekrarlanırsa çıkmayız falan demişler. Nasıl çıkmazmış, bir anlayalım bakalım. Anlat ona... Seçim, memleket beka sorunu falan... Anlat!
- Hemen ararım efendim. 
- Önce ötekini ara... Bana bak! Karar için acele etmeyin. Bir hafta sallayın ki soğusunlar. Kıvama gelsinler.
- Emredersiniz efendim. 
- Daha 2 ay istemem böyle şey! Tamam mı olmasın! 
- Emrede...
- (Çat! Dıııııııı...)  
***
- Ulan Mete! Ulan Mete saydıracaksın... 


   Günay Tulun

  • ALINTI YAPMAK İÇİN

    • Yazarlarımızın makaleleri ve Sayın Günay Tulun'a ait şiirlerin, "Radyo-TV ile diğer basın ve yayın organlarında" yayım ilkesi: Önceden haber verme, eserin aslına sadık kalma, eser sahibiyle alıntının yapıldığı yer adlarını anlaşılır bir açıklıkla belirtmektir. Yayın öncesi bildirim imkânının bulunamadığı aniden gelişen durumlardaysa nezaket gereği, [sessizliginsesi.tr@gmail.com] adresine yayın sonrası bilgi gönderilmesini rica eder; tüm yayınlarınızın başarılı geçmesini dileriz.
  • ESER EKLEMEK İÇİN

    • "Sessizliğin Sesi Grubu"yla "Yazarlar ve Ozanlar Grubu"na ait tüm basılı ya da dijital yayın sayfalarında halkımızın geniş dünya ilgisine uygun olarak her türlü konuya yer verilmiştir. Yayınlanan fotoğrafların büyük bir kısmı "Kadim Okurlarımız" tarafından gönderilmiştir. Fotoğraf ve çizgi resimlerde "İlişkinlik-Telif Hakkı" konusunda tereddüt oluştuğunda bu eserleri yayından çekme hakkımız saklıdır. "Sessizliğin Sesi Grubu"yla "Yazarlar ve Ozanlar Grubu"na ait tüm gazete, dergi, site, blog gibi yayın araçlarında yayınlanan makale ve diğer yazı türleriyle fotoğraf, resim, yorum gibi her türlü eserin; üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlara karşı her türlü sorumluluğu, bu eserlerin sahibi olan yazar, gönderici ve ekleyicilerine aittir. "Sessizliğin Sesi Grubu"yla "Yazarlar ve Ozanlar Grubu"nun yayın organlarına kayıt edilen ya da kaydedilmek üzere gönderilen eserlerin, telif hakları konusunda problemsiz olmaları önemli ve gereklidir. Yayın Kurulu, gönderilen eserleri yayınlamaktan vazgeçebileceği gibi, dilediği yayın organlarından birinde ya da hepsinde aynı anda ya da değişik zamanlarda yayınlayabilir, yayınlamak isteyen üçüncü şahıslara, tüzel kişiliklere ve kurumlara onay verebilir ya da onlar tarafından yayınlanmasını engelleyebilir. Yalnız şu unutulmamalıdır ki bu eserler, okura saygı kuralı gereği Türkçe kurallarına uygun olmalıdır. Yazılar yayınlandıktan sonra, yazar ya da ekleyicisi; istifa, uzaklaştırılma, çıkarılma dâhil herhangi bir nedenle yazı göndermesi sonlandırılmış olsa dahi "Sessizliğin Sesi Grubu"yla "Yazarlar ve Ozanlar Grubu Yayın Kurulları"nın oy birliği içeren onay kararı olmadan eserlerinin kayıtlarımızdan ihracını isteyemez, istediği takdirde bunun reddedileceğini en baştan bilmelidir. Gönderici ve yazarlarımızın bu konuya önceden dikkat etmeleri, ileride ihtilaf doğmaması için baştan eser göndermemeleri gerekmektedir. Yayın organlarımıza ekleme yapanlar, bu konudaki sorumluluklarını okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır. Uzun süre yazı göndermeyen ya da yazmayı bırakan köşe yazarlarımızın o güne kadar gönderdikleri tüm yazılar "Konuk Yazarlar" bölümüne aktarılarak yeniden yazı göndermeye başladığı güne kadar köşesi kapatılır. Köşeyi kapama ya da kapatılan köşeyi açıp açmama konusunda karar sahibi, "Sessizliğin Sesi Grubu" ile "Yazarlar ve Ozanlar Grubu"dur. İhtilaf durumunda, İstanbul'un Kadıköy Mahkemeleri yetkilidir.
  • YORUM YAZMAK İÇİN

    Sayın Okurlarımız: Yorumlarınızı; Grubumuza ait "Google, Yahoo, Mynet, Hotmail, TurTc " ve diğer posta adreslerimize göndermek yerine, "Yorum bölümü açık olan sitelerimiz"deki; yorum yazmak istediğiniz yazının alt kısmında yer alan "Yorum", "Yorum Yapın", "Yorum Yaz" veya "Yorum Gönder" tuşlarını kullanarak doğrudan kaydetme olanağınız bulunmaktadır. Yazacağınız yorumlarınızın; gecikmeksizin, anında yayına girmesini dilerseniz bu yolu tercih etmenizi, saygılarımızla öneririz.

TÜM SİTEYİ DİLDEN DİLE ÇEVİRMEK İÇİN, "DİLİ SEÇİN"İ TIKLAYIN

PARASIZ DESTEKLE:Açlık,Hastalık,Yoksulluk,Felaketler İçin